ZIEMIA KŁODZKA

JEDEN Z NAJPIĘKNIEJSZYCH SUBREGIONÓW TURYSTYCZNYCH W TEJ CZĘŚCI EUROPY. OFERUJE SZEREG ATRAKCJI DLA MIŁOŚNIKÓW NATURY, SPORTU I WYPOCZYNKU AKTYWNEGO.

ZIEMIA KŁODZKA

POŁOŻENIE

Ziemia Kłodzka to malownicza kraina, której piękne pejzaże oraz mnogość atrakcji turystycznych przyciągają miłośników natury, sportu i wypoczynku aktywnego z całej Polski i nie tylko. Położona jest w południowej części Dolnego Śląska w obszarze Sudetów Wschodnich i Środkowych Otoczona licznymi pasmami górskimi z Kotliną Kłodzką, tworzy wyjątkowe krajobrazy i warunki do uprawiania wielokierunkowej turystyki.

Centralną częścią Ziemi Kłodzkiej jest Kotlina Kłodzka. Często mylnie utożsamiana z Ziemią Kłodzką, Kotlina stanowi około 1/5 jej powierzchni. Głównym miastem subregionu jest Kłodzko. Turystyka, to bijące serce Ziemi Kłodzkiej, któremu rytm nadają doceniający jej walory turyści. A powodów do odwiedzin nie brakuje. Ziemia Kłodzka nazywana również Fit Krainą to endorfinowa kraina. Przyjeżdża się do niej po zdrowie, formę fizyczną i relaks.
 

atrakcje naturalne

Zaliczja się do nich 10 pasm górskich:

 • Góry Sowie (Wielka Sowa 1015m n.p.m.)
 • Góry Bardzkie 
 • Góry Suche
 • Krowiarki
 • Góry Stołowe (Szczeliniec Wielki 919m n.p.m.)
 • Góry Bystrzyckie (Jagodna 977m n.p.m.)
 • Góry Orlickie (Orlica 1084m n.p.m.)
 • Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej  Śnieżnikiem 1426m n.p.m.
 • Górami Bialskie (Postawna 1117m n.p.m.)
 • Góry Złote (Smrek 1109m n.p.m.).(Kłodzka Góra 765m n.p.m.).
Ziemia Kłodzka
Na terenie Ziemi Kłodzkiej znajdują się również:
 • jaskinie Niedźwiedzia i Radochowska
 • wodospady Wilczki i Pośny
 • rezerwaty przyrody
 • meandryczna Nysa Kłodzka
 
Każde z pasm jest inne i wyjątkowe na swój sposób. Pełne szlaków pieszych tras nordic walking. Połączone siecią górskich tras rowerowych i wieży widokowych tworzą prawdziwy turystyczny ewenement. Kraina zdrowia i witalności, którą my nazywamy Fit Krainą. Gwarantuje możliwość uprawiania sportu, wypoczynku aktywnego na wiele sposobów zarówno latem, jak i zimą.

KRAINA ZDROWIA

Ten zacny tytuł zawdzięcza wyjątkowemu mikroklimatowi, wodom mineralnym z podziemnych źródeł oraz pięciu popularnym kurortom. Słynne uzdrowiska kłodzkie to:Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój, Długopole oraz Lądek Zdrój.

Pełna ośrodków Wellness i Medical SPA, specjalistów odnowy, klinik fizjoterapii i anti aging SPA oraz sanatoriów gwarantuje dostęp zarówno do walorów naturalnych, parków zdrojowych, jak  i do zabiegów leczniczych.

Kurorty Kłodzkie od lat znane z pobytów sanatoryjnych w okresie ostatnich 10 lat niesamowicie rozwinęły swoja ofertę zdrowotną.  Wzbogacając ją o profesjonalne usługi medyczne w zakresie fizjoterapii, odnowy biologicznej i i anti agingu stały się super atrakcyjnym kierunkiem turystyki medycznej. Nie tylko dla kuracjuszy leczących schorzenia, ale też dla szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej.

Coraz popularniejszą formą pobytu w kurortach kłodzkich jest tzw. Healty Week, czyli pro zdrowotny weekend. Korzystają z niego sportowcy w celu regeneracji i odnowy biologicznej, czy też szukający odprężenia przedstawiciele profesji obciążonych wysokim wskaźnikiem intensywności i stresu.

KRAINA witalności

Dziesiątki kilometrów górskich tras pieszych, najdłuższa w Europie Sieć rowerowych tras enduro, rafting,, parki linowe, ośrodki jeździeckie, stawy wędkarskie, ośrodki sportowo- rekreacyjne, a nawet pola golfowe.

To gwarancja endorfin i świetnie spędzonego czasu na łonie natury lub w jednym licznych ośrodków rekreacyjnych na terenie Ziemi Kłodzkiej. Różnorodność atrakcji letnich i zimowych w zakresie wypoczynku aktywnego oraz baza noclegowa na każdą kieszeń powodują, że opcja wypoczynku i relaksu dostępna jest dla każdego. Dla rodzin, aktywnych, seniorów, a także koneserów i miłośników wielu form sportu i rekreacji.

ZIEMIA KŁODZKA - PODSUMOWANIE

Wiedząc o tym, że w odległości zaledwie 70 kilometrów od Wrocławia zaczyna się przebogata w atrakcje turystyczne Fit Kraina, nie pozostaje nic innego, jak zaplanować pobyt. Na pewno pomocna w tym będzie Ci nasza strona fitkraina.pl.  Zajrzyj i poznaj lepiej Fit Krainę, wow efekt murowany.

Jesteśmy w trakcie opracowania praktycznych przewodników, dzięki którym zaplanujesz wspaniały, endorfinowy pobyt na Ziemi Kłodzkiej. Dlatego zostań z nami i uważnie obserwuj newsy z fitkraina.pl