FOTO by Pixabay

By Ryryc

NORDIC WALKING W FIT KRAINIE

NORDIC WALKING

Forma aktywności fizycznej, która z roku na rok cieszy się w Polsce i na świecie coraz większym zainteresowaniem. Przywędrowała do nas ze Skandynawii, a konkretnie z Finlandii, gdzie już na początku ubiegłego stulecia praktykowana była jako “suchy” trening dla narciarzy w miesiącach letnich.

Nordic Walking to inaczej marsz ze specjalnymi kijkami. Angażują one zarówno dolne jak i górne parte mięśniowe. Efektem marszu jest aktywacja przede wszystkim mięśni nóg, natomiast zastosowanie w nim kijków stymuluje dodatkowo mięśnie ramion, pleców oraz brzucha.
female-hiker-standing-mountain-road-against-blue-cloudy-sky_Easy-Resize.com

Foto by Freepik

Foto by Freepik

DLA KOGO
To świetna forma wypoczynku aktywnego, ponieważ bezpieczna i dostępna dla każdego bez względu na wiek, poziom wytrenowania i ogólny stan sprawności fizycznej. Praktykowana na świeżym powietrzu, zazwyczaj w doborowym towarzystwie ma niewątpliwie pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Nordic Walking jest także skutecznym sposobem w walce z nadwagą. Zastosowanie kijków pozwala spalić więcej kalorii niż zwykły marsz, co przekłada się na szybszą redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej.

Z kolei zaangażowanie wielu segmentów mięśniowych w połączeniu z wysiłkiem tlenowym wynikającym z ruchu przyczynia się do wzmocnienia mięśni oraz poprawy kondycji. Z tego powodu Nordic Walking jest stosowany również w ramach treningu wydolnościowego, przez profesjonalnych sportowców.

NORDIC WALKING W FIT KRAINIE
Warto rozważyć Nordic Walking jako formę aktywności fizycznej, ponieważ jest to przyjemny i skuteczny sposób na poprawę zdrowia, formy fizycznej i dobrego samopoczucia.
No a jeśli Nordic Walking, to oczywiście w Fit Krainie.
Ziemia Kłodzka i otaczające ją Bardo, Srebrna Góra, Złoty Stok oferują sympatykom i amatorom Nordic Walking dziesiątki kilometrów tras i szlaków umożliwiających praktykowanie tej dyscypliny. Z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu lasów, w zdrojowych parkach, na górskich wzniesieniach.
Obserwuj fitkraina.pl i zapoznaj się z możliwościami organizacji pobytu rekreacyjno zdrowotnego w jednym z najpiękniejszych subregionów turystycznych Europy.