REKREACYJNY TOP FIT KRAINY

singieltrack glacensis

FOTO by Freepik

KOLARSTWO GÓRSKIE

SINGIELTRACK GLACENSIS

Ponad 200 kilometrów górskich i leśnych rowerowych szlaków. Bajkowe klimaty, wąskie ścieżki na tle pejzażowych górskich wzniesień. 28 jednokierunkowych pętli o różnym stopniu trudności, których meta znajduje się po czeskiej stronie.

Singieltrack Glacensis to niewątpliwie perełka na turystycznej mapie  Ziemi Kłodzkiej. Poznawanie Fit Krainy z perspektywy dwóch kółek, zapewnia nie tylko ogromną frajdę z jazdy na łonie natury, ale też bezpośredni z nią kontakt. To gwarancja niesamowitych wrażeń, które zabierzesz ze sobą i po które z pewnością wrócisz.

MOUNTAIN BIKING

To, co w latach 70 -tych było wyłącznie nieformalnym sportem ekstremalnym przeznaczonym dla wąskiego grona pasjonatów adrenaliny na dwóch kółkach, aktualnie jest:

  • oficjalnie uznaną dyscypliną sportową
  • i jedną z najbardziej popularnych form rekreacji i spędzania czasu wolnego

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie uprawiania kolarstwa górskiego, dla coraz większej liczby z nich Mountain Biking stał się elementem stylu życia.

Jazda rowerem na górskich trasach dostarcza wielu emocji, jest dobra zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Kontakt z naturą, wysiłek tlenowy na świeżym pozwalają oczyścić głowę, oderwać się od codzienności i związanych z nią problemów.

MTB to  świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Różnorodność górskich tras rowerowych, zróżnicowanie stopnia ich trudności, umożliwiają wybór właściwej, dopasowanej do posiadanych umiejętności i poziomu wytrenowania trasy, niezależnie od wieku.

sprzęt

Jazda na górskich trasach wymaga zaopatrzenia się we właściwy sprzęt. Rower, to oczywiście podstawa. Istnieje wiele rodzajów  MTB, przeznaczonych do praktykowania różnych odmian kolarstwa górskiego, tj.:

  • Cross country (lekki i wydajny)
  • All mountain (na każdy teren)
  • Downhill (do zjazdów na dużych prędkościach)
  • Dirt Jump (do wykonywania skoków)
  • Freeride (do wykonywania ewolucji).

Kolejnym ważnym elementem “uzbrojenia” mountain bikera jest kask, który zapewni bezpieczeństwo, nie ograniczając jednocześnie komfortu jazdy. Równie niezbędne są też okulary przeciwsłoneczne. Chronią nie tylko przed promieniami UV, ale także przed kurzem, owadami i wiatrem.

Jeśli chodzi o odzież, warto zdecydować się na wygodne, obcisłe spodnie i wodoodporną kurtkę, która przyda się, gdy pogoda nagle się zmieni. Do jazdy wieczorem, wskazana jest odblaskowa koszulka. Pozostałymi elementami ekwipunku są rękawiczki, które pozwalają uniknąć pęcherzy, oraz ochraniacze na kolana i łokcie, chroniące kończyny w razie upadków.

MOUNTAIN BIKING W FIT KRAINIE

Kiedy masz już to wszystko, o czym wyżej, to jedyne czego Ci potrzeba to wolny czas i gotowość na wspaniałe przeżycia w Fit Krainie (Ziemia Kłodzka i Okolice). Jeśli jesteś miłośnikiem MTB, lub zamierzasz zasmakować tej ekscytującej dyscypliny, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić Dolny Śląsk.

W południowej części regionu na terenie Ziemi Kłodzkiej i w jej Okolicach rozpościera się najdłuższa w Europie sieć górskich tras rowerowych Singieltrack Glacensis. 

Obserwuj fitkraina.pl i zapoznaj się z możliwościami organizacji pobytu rekreacyjno zdrowotnego w jednym z najpiękniejszych subregionów turystycznych Europy.