By Ryryc

FIT KRAINA

CZARNA GÓRA

położenie

Ośrodek Sportów Zimowych położony u stóp Czarnej Góry w pięknym Masywie Śnieżnika w miejscowości Sienna na obszarze powiatu kłodzkiego. 

Nieco ponad 100 kilometrów od Wrocławia na terenie gminy Stronie Śląskie, Czarna Góra od lat cieszy miłośników białego szaleństwa. Wraz z Zieleńcem, Lądkiem Zdroju czyni z Ziemi Kłodzkiej jeden z najczęściej uczęszczanych kierunków turystycznych zimą w Polsce.

INFRASTRUKTURA

Ośrodek reprezentuje wysokie standardy przygotowania infrastruktury. Wzorowane na alpejskiej jakości, wzbogacone lokalną myślą, optymalnie wykorzystując potencjał okolicy. Na bogactwo infrastruktury składają się:

  • 15 tras narciarskich, polany narciarskie, wyciągi
  • Luxtorpeda, 6-osobowa, nowoczesna, super szybka kolej linowa, która w ciągu kilku minut teleportuje wręcz pasażerów na szczyt Czarnej Góry, pokonując 1370-metrową trasę 
  • równie ciekawy najdłuższy w Polsce “alpine coaster” o intrygującej nazwie Czarna Żmija łączący wiele endorfinowych wyzwalaczy, takich jak: jazda na sankach z prędkością do 40 km/h, w ekstremalnie emocjonujących warunkach na trasie składającej się z 3 pętli o długości łącznej 950 metrów, umożliwiający podziwianie zjawiskowych krajobrazów z wyjątkowej perspektywy.

Ponadto, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, szkółki narciarskie, instruktorzy, lodowisko, jednym słowem mówiąc wszystko, co potrzebne do tego, aby w pełni skorzystać z zimowych atrakcji sportowo- rekreacyjnych.

Na stokach Czarnej Góry można spotkać zarówno rodziny z najmłodszymi adeptami sztuki szusowania na czele, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Duża różnorodność tras zjazdowych powoduje, że każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie tu swoje miejsce. Jeśli więc jesteś jednym z nich, nie trać czasu, pakuj się i przyjeżdżaj do zimowego serca Fit Krainy.