top pomysły na weekend

Foto by RYRYC

WIEŻE I PUNKTY WIDOKOWE

BAJKOWE KRAJOBRAZY FIT KRAINY

Wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej to naprawdę świetny projekt turystyczny umożliwiający zaplanowanie cyklu weekendów na szlaku i poznanie Subregionu „od podszewki”. Aktualnie w wykazie Kłodzkiego PTTK widnieje ich aż 18.

Usytuowane na kilku pasmach górskich powiatu kłodzkiego (mi.in. Górach Bardzkich, Złotych, Sowich, Orlickich) są częstym celem weekendowych wypadów miłośników wypoczynku aktywnego z Dolnego Śląska i nie tylko.

Zdobywanie wieży widokowych, w większości przypadków związane jest z przejściem tras przebiegających przez lasy, pasma górskie, urocze zakątki, z piękną panoramą w tle. Same wieże czy też punkty widokowe znajdują się w miejscach, które gwarantują podziwianie krajobrazów z wyjątkowej perspektywy. 

WIEŻE WIDOKOWE

Foto by Ryryc

Niewątpliwie to jedna z większych atrakcji powiatu kłodzkiego, doceniana przez coraz liczniejszą grupę turystów. Na trasach prowadzących do wieży widokowych spotkać można zarówno rodziny, pary, miłośników nordic walking jak i doświadczonych adeptów górskich wędrówek.

Co więcej, dla zdobywców wież widokowych PTTK przewidziało możliwość uzyskania odznaki „Wieże Widokowe Ziemi Kłodzkiej”. Warunki jej uzyskania wraz z wykazem wież widokowych są dostępne na stronie kłodzkiego oddziału PTTK.