FIT WEEKEND W FIT KRAINIE

trening biegowy w górach

KONDYCJA W GÓRACH

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że tereny górskie są idealnym środowiskiem do budowania kondycji. Ukształtowanie terenu, jakość powietrza pozwalają zaplanować trening o intensywności adekwatnej do wyznaczonych celów i poziomu wytrenowania. 

Bieganie w górach to aktywność, która wymaga większego wysiłku niż bieganie na płaskim terenie. Jest to wspaniała forma treningu, która angażuje całe ciało i pozwala na osiągnięcie większej wytrzymałości, siły oraz poprawę kondycji. Decydując się trening biegowy w Fit Krainie, warto uwzględnić kilka aspektów :

  • Rozgrzewka i rozciąganie — przed rozpoczęciem biegu należy odpowiednio się rozgrzać i rozciągnąć. Pomaga to zwiększyć elastyczność mięśni i uniknąć niechcianych kontuzji.
  • Sprzęt — ważne jest, aby mieć odpowiednie buty i ubrania do biegania w górach. Buty powinny zapewniać dobrą przyczepność i stabilność na nierównym terenie, a ubrania powinny być lekkie i przewiewne.
  • Prawidłowa technika biegu — bieganie w górach wymaga odmiennego stylu biegu niż bieganie na płaskim terenie. Ważne jest, aby skrócić krok, zwiększyć częstotliwość kroków i utrzymywać równowagę.
  • Odpowiednie odżywianie i nawodnienie — bieganie w górach to duże wyzwanie dla organizmu, dlatego ważne jest, aby dostarczyć mu odpowiedniej ilości składników odżywczych i wody. Warto przygotować się do biegu w górach, dbając o odpowiednie nawodnienie i zjedzenie lekkiego posiłku przed treningiem.
  • Ostrożność i bezpieczeństwo — którego nigdy za wiele i które zawsze stoi na czele każdej aktywności, również tej biegowej.

Zaawansowanym sportowcom nie trzeba tego tłumaczyć, ale stojąc na straży bezpieczeństwa, zawsze warto przypomnieć. Kształtowanie kondycji w górach poprzez bieganie, to nie tylko wspaniała forma treningu, ale też okazja do podziwiania pięknych krajobrazów. To również okazja do wzniesienia wysiłku tlenowego na najwyższy poziom dzięki powietrzu pochodzącemu z zielonych płuc Fit Krainy. Dla sportowców dolnośląskich, opolskich ze względu łatwy dojazd i niewielka odległość od Ziemi Kłodzkiej możliwość trenowania kondycji w górach powinna się stać stałym punktem programu treningowego i istotnym punktem na drodze do sukcesu.