FIT WEEKEND W FIT KRAINIE

OUTDOOR TRAINING

Trening outdoorowy oznacza ćwiczenia, lub fitness na świeżym powietrzu, a nie w tradycyjnej siłowni czy też sali treningowej. To aktywność fizyczna w środowisku naturalnym, lasach, górach, ukierunkowana na kształtowanie typowych parametrów sportowych takich jak siła, wytrzymałość i elastyczność.

Różnorodny, ponieważ zalicza się do niego wiele dyscyplin, takich jak bieganie, wędrówki, wspinaczka, kolarstwo górskie, trening funkcjonalny, nordic walking, itd.. Uprawiany w pięknych miejscach, w otoczeniu zjawiskowych krajobrazów, na świeżym powietrzu, przez co pomaga poprawić nie tylko wyniki sportowe, ale też zdrowie i samopoczucie.

Jedną z głównych jego zalet jest zmiana scenerii treningowej, przeniesienie jej z siłowni czy sali fitness na łono natury. Badania wykazały, że przebywanie na świeżym powietrzu ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, zmniejszając poziom stresu i lęku oraz poprawiając nastrój. 

Trening na świeżym powietrzu  dotlenienia i detoksykuje organizm oraz pozwala korzystać z naturalnego światła słonecznego pobudzającego  produkcję tak ważnej witaminy D. Wszystko to ma niewątpliwy wpływ na zdrowie ciała i umysłu.

Różnorodność form aktywności na świeżym powietrzu, pozwala dostosować outdoorowy trening do indywidualnego poziomu sprawności i celów treningowych. Na przykład wędrówki lub bieganie po nierównym terenie to doskonały trening sercowo-naczyniowy, podczas gdy wspinaczka skałkowa może pomóc w budowaniu siły, koordynacji i wytrzymałości. 

Dla odmiany jazda z teamem na rowerze, czy grupowy nordic walking obok wytrzymałości i kondycji budują również relacje. Dla ceniących sobie aspekt społeczny, rozumiany jako trening z grupą, zajęcia outdoorowe mogą okazać się świetnym pomysłem na weekend.

Otoczenie, w którym odbywa się trening, pełne jest naturalnych akcesoriów treningowych. Skały, konary drzew, wzniesienia pozwalają na przeprowadzenie urozmaiconych jednostek treningowych.

Należy pamiętać, że ćwiczenia na świeżym powietrzu odbywają się na terenie o różnym kształcie. W związku z tym należy być świadomym zagrożeń z tym związanych i zachować środki ostrożności, aby uniknąć niepotrzebnych obrażeń i kontuzji. Mowa tu o stosowaniu odpowiedniej odzieży i obuwia, utrzymywaniu nawodnienia, rozgrzewce przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Outdoor training to świetny sposób na utrzymanie formy i zdrowia. Dostarcza nowych bodźców i niweluje monotonię, dlatego wprowadź go do swojego planu treningowego. Oferta Fit Krainy (Ziemia Kłodzka i Okolice) w tym zakresie jest imponująca. Pasma górskie, zielone ścieżki, szlaki piesze i rowerowe zapewnią wspaniałą rozrywkę i przyczynią się do poprawy formy. Zaplanuj swój pobyt już dziś.