FIT WEEKEND W FIT KRAINIE

ROWEROWY WEEKND

Fit Kraina, czyli Ziemia Kłodzka i Okolice, jest oczywiście świetnym miejscem do zorganizowania weekendu na dwóch kółkach. To przede wszystkim za sprawą obecności sieci górskich tras rowerowych Singieltrack Glacensis, ale nie tylko. Znajdziesz tu również typowe szlaki rowerowe dla popularnych „szosówek’, czy inaczej mówiąc rowerów przeznaczonych do jazdy na płaskim terenie.

Oczywiście wybór trasy należy do Ciebie i związany jest z celem Twojego pobytu w Fit Krainie. Rozpiętość opcji jest bardzo szeroka i zaczyna się od relaksującej jazdy na jednej z krajobrazowych tras rowerowych Ziemi Kłodzkiej po ekstremalne odcinki mountainbikowe na Singieltrackach.

Zapoznaj się z opisem Singieltrack Glacensis i wybierz trasę dla siebie. Ewentualnie skorzystaj z jednego ze szlaków rowerowych, które łatwo znajdziesz na Traseo. Zróżnicowanie tras, górskie podjazdy, leśne ścieżki z pewnością zadowolą zarówno tych, którzy zamierzają spędzić rekreacyjny weekend w Fit Krainie, jak i tych, którzy są na etapie budowania kondycji, czy wydolności w ramach przygotowań przedstartowych.

Taka odskocznia od sportowej codzienności, ma wpływ nie tylko na formę fizyczną, ale przyczynia się również do poprawy samopoczucia i formy psychicznej. Obecność zielonych płuc w postaci bajkowych lasów i górskiego powietrza pełnego tlenu, pozwala na nasycenie nim komórek, przyspieszenie procesów regeneracyjnych, poprawę wydolności i detoksykację organizmu.

Z kolei słoneczne dni sezonu wiosenno letniego w Ziemi Kłodzkiej pozwalają cieszyć oko pięknymi widokami i dostarczają dodatkowo bezcennej witaminy D. Niezbędnej z punktu widzenia redukcji stresu, poprawy nastroju, ale też wzmocnienia układu kostno-stawowego.

Jak widzisz korzyści z fit weekendu w Fit Krainie, treningu na dwóch kółkach na świeżym powietrzu  jest wiele. Zarówno w kontekście formy fizycznej jak i psychicznej, od których zależy samopoczucie, motywacja i witalność. Czynniki niezwykle ważne, od których zależy sukces tak w sporcie, jak i w życiu.

By Ryryc