REKREACYJNY TOP FIT KRAINY

NARCIARSTWO I SNOWBOARDING

Fit Kraina, czyli Ziemia Kłodzka i Okolice, w zimowej odsłonie nazywana jest Dolnośląską Stolicą Sportów Zimowych. Miano te zawdzięcza ośrodkom narciarskim, z których najbardziej znane są Zieleniec i Czarna Góra. Położone nieco ponad godzinę drogi od Wrocławia w sezonie zimowym stają się Mekką amatorów białego szaleństwa, tj.narciarstwa i snowboardingu.

Zieleniec oferuje rozbudowaną infrastrukturę umożliwiającą praktykowanie sportów zimowych na każdym poziomie. Znajduje się tam 36 tras zjazdowych, z czego najdłuższa ma 2800 metrów. Są tu również krótkie trasy i łagodne stoki, idealne dla początkujących narciarzy i snowbordzistów. Do tego 29  wyciągów – od taśm dla dzieci, przez orczyki, wyciągi kanapowe, aż po gondolę. Ciekawostką Zieleńca jest wyjątkowy klimat, bardzo zbliżony do alpejskiego.

Ośrodek Czarna Góra z kolei, położony w Masywie Śnieżnika to kolejne centrum sportów zimowych o wysokich standardach wzorowanych na alpejskich. Łączna długość 20 tras należących do ośrodka, to blisko 14 kilometrów. Do dyspozycji narciarzy pozostają 6 wyciągów, trzy koleje linowe oraz 3 taśmy. Ponadto wypożyczalnie i szkółki narciarstwa, lodowisko i wiele innych atrakcji, takich jak Alpine Coaster Czarna Żmija, Skijoring, czy Funpark dla dzieci .

To nie jedyne ośrodki narciarskie w okolicy. Jest ich więcej również w okolicach Lądka Zdroju czy Gierałtowa. Wraz z Zieleńcem i Czarną Górą tworzą wyjątkowy zakątek w tej części Polski. Przyciągają swoim urokiem i mnogością atrakcji gości zarówno z Polski, jak i zza granicy

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości uprawiania sportów zimowych w Fit Krainie, to obserwuj nas. Tworzymy kompleksową bazę wiedzy o Subregionie, za pośrednictwem której, poznasz tę wyjątkowo atrakcyjną turystycznie część Dolnego Śląska i zaplanujesz nie jeden wspaniały pobyt.