TOPOWE POMYSŁY NA WEEKEND

FOTO by Freepik

AGRO BREAK

Agrobreak, czyli agroturystyczny weekend, to forma turystyki, która cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Coraz chętniej korzystają z niej osoby szukające wewnętrznego spokoju, mieszkańcy dużych miast, pracownicy korporacji, ludzie żyjący intensywnie. Dynamika życia w dużych aglomeracjach miejskich, tempo pracy, rodzina często kumulują się i generują duży stres.

Warto się od niego oddalić i dokładnie taki jest cel agro wekendu. Oderwanie się od miejskiego rumoru, zamiana smogu na czyste powietrze, firmowego biurka na ławkę w lesie i zatopienie się w pieknej naturze Ziemi Kłodzkiej. Krajobrazy i dźwięki tak różne od tych, których dostarcza wielkomiejski zgiełk, wyciszają wnętrze i kojąco wpływają na nerwy.

Agroturystyka, to opcja dla osób żyjących intensywnie, a także tych, którzy doceniają walor natury. Dla osób, których rytm życia powoduje nieustanne napięcie lub dla tych, którzy po prostu cenią rekreację na świeżym powietrzu. W otoczeniu lasów, na górskich szlakach w naturalny sposób redukuje się stres i przywraca dobre samopoczucie.

Zmiana otoczenia, czerpanie energii z natury, spacery po lesie lub górskie wędrówki na tym polega agrobreak. To forma „przerywnika”, którego celem jest odcięcie się od stresującej codzienności, naładowanie pozytywną energię i powrotu do rzeczywistości z naładowanymi akumulatorami.

Czasami tego czego nam potrzeba, to po prostu, usłyszeć własne myśli. Brzmi abstrakcyjnie? Nie dla tych, którzy na zakończenie dnia mają za sobą dziesiątki rozmów z klientami, szefem, współpracownikami. W agro klimatach odnalezienie wewnętrznego spokoju jest możliwe.

Gospodarstwa agroturystyczne usytuowane na Ziemi Kłodzkiej to bardzo często dobrze przygotowane kompleksy rekreacyjne. Obok pobytu w zacisznych klimatach, z reguły w otoczeniu gór i lasów, oferują wiele dodatkowych możliwości urozmaicenia pobytu. Są to ośrodki jeździeckie, stawy wędkarskie, małe zoo umożliwiające kontakt ze zwierzętami, czy też smażalnie lokalnego pstrąga.

Wartością dodaną jest oczywiście zjawiskowa natura i leczniczy klimat. Pasma górskie, Kotlina Kłodzka, lasy, jaskinie, formy skalne i torfowiska. To zdecydowanie wystarczy, żeby odpocząć i nabrać sił witalnych niezbędnych do stawienia czoła codziennym wyzwaniom zawodowym i rodzinnym.

Jeśli więc szukasz wyciszenia, zamierzasz uspokoić nadszarpnięte stresem emocje, to przyjeżdżaj. Poznaj moc agro weekendu w Fit Krainie.