ODNOWA BIOLOGICZNA

TLENOTERAPIA

Tlenoterapia to metoda, która zyskuje na popularności w świecie sportu. Polega na oddychaniu wysoko stężonym tlenem, co ma na celu zwiększenie jego ilości w organizmie. To z kolei prowadzi do poprawy wydolności, szybszej regeneracji, redukuje zakwaszenie mięśni, a także przyśpiesza gojenie ran i obrzęków.

W związku z tym, że efektem jej stosowania jest ewidentna poprawa wyników sportowych, doceniają ją coraz częściej przedstawiciele wielu dyscyplin sportowych oraz osoby uprawiające sport rekreacyjnie. Wspomaga między innymi lekkoatletów, piłkarzy, pływaków, kolaży, koszykarzy, a także przedstawicieli sportów walki. Nieoceniona wszędzie tam, gdzie dodatkowy procent wydolności decyduje o sukcesie sportowym.

Podczas wysiłku fizycznego ciało potrzebuje więcej tlenu, aby zapewnić mięśniom wystarczającą ilość energii. Tlenoterapia pozwala na dostarczenie organizmowi znacznie większej ilości tlenu, niż jest to możliwe przy oddychaniu normalnym powietrzem.

Długotrwałe i intensywne treningi odbywają się często w fazie deficytu tlenowego. Prowadzi to do zakwaszenia mięśni a w konsekwencji do mikro urazów i kontuzji. Tlenoterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod na ich uniknięcie. Wspomaga podwyższenie poziomu tlenu w hemoglobinie, jego transport do uszkodzonych tkanek, produkcję kolagenu, dzięki czemu procesy regeneracyjne są zdecydowanie szybsze.

Rezultaty są odczuwalne zarówno w trakcie treningów, dzięki poprawie wydolności, jak i w fazie wypoczynku ze względu na przyśpieszenie regeneracji. W Fit Krainie jest kilka ośrodków, które oferują tego typu zabiegi. Zainteresuj się ofertą Ziemi Kłodzkiej w tym zakresie i zaplanuj przyjazd.

Nie zapominaj, że wartością dodaną każdego pobytu w Fit Krainie (Ziemia Kłodzka i Okolice) jest możliwość dialektowania się lokalną naturą. Zjawiskowa, odprężająca, pełna niesamowitych krajobrazów, bajkowych form skalnych, górskich szlaków pieszych i rowerowych.