FIT WEEKEND W FIT KRAINIE

FIT WEEKEND – OPCJA DLA PASJONATÓW SPORTU, REKREACJI I NATURY. ZOBACZ JAKIE WSPANIAŁE MOŻLIWOŚCI NA SPORTOWO REKREACYJNY POBYT OFERUJE FIT KRAINA.

fit weekend

Fit Weekend to coraz popularniejszy trend w  świecie sportu i rekreacji. Chętnie praktykowany na Dolnym Śląsku ze względu na obecność terenów górskich i leśnych oraz bogactwo infrastruktury sportowo rekreacyjnej. Łatwy dostęp do informacji o bazie noclegowej i obiektach sportowych, pozwala łatwo zaplanować sportowy koniec tygodnia w Fit Krainie.

FIT KRAINA

Fit Kraina, czyli Ziemia Kłodzka oraz sąsiadujące z nią Bardo, Złoty Stok, Srebrna Góra, jest idealnym miejscem do praktykowania Fit Weekendów. Pełna zielonych leśnych bieżni, górskich szlaków i tras, oferuje świetne warunki do :
  • budowania formy
  • przeprowadzania treningów wydolnościowych
  • treningu funkcjonalnego na łonie natury

Zmiana otoczenia przynosi wiele korzyści w kontekście sportowego performance. Niweluje poczucie monotonii, które może pojawić się w efekcie długich cyklów przygotowawczych. Dostarcza nowych bodźców, pozytywnie nastraja i regeneruje wyeksploatowane baterie psychofizyczne.

fit kraina fit weekend

Foto by Freepik

sport

Foto by Pixabay

KONDYCJA W GÓRACH

Ukształtowanie terenu i obecność lasów są gwarancją warunków odpowiednich do budowania wydolności. Górskie szlaki, zielone bieżnie leśne, umożliwiają stopniowanie intensywności jednostek treningowych. 

Ogromnym walorem jest również jakość powietrza, szczególnie istotna w fazie deficytu tlenowego, związanego z intensywnym wysiłkiem aerobowym. Sportowe klimaty Fit Krainy doceniane są przez reprezentantów wielu dyscyplin, letnich i zimowych. W ich wypadku wydolność przesądza o wyniku sportowym.

OBIEKTY SPORTOWE

Dla sfokusowanych na budowaniu atletycznej sylwetki, czy też treningu stricto siłowym, do dyspozycji są również studia fitness. Znajdują się one w głównych miastach subregionu tj. Kłodzku, Polanicy Zdrój, Kudowie. 

Co więcej, w niektórych wypadkach są one częścią większych struktur sportowych lub rekreacyjnych.  Znajdziesz w nich też baseny, hale sportowe oraz odnowę biologiczną.

sport

Foto by Freepik

fit weekend

Foto by Freepik

ODNOWA BIOLOGICZNA

Regeneracja już od dawna postrzegana jest jako element procesu treningowego. Trudno oczekiwać od auta na zużytych podzespołach osiągania super osiągów i bezkolizyjnej jazdy. Podobnie rzecz się ma z osobami uprawiającymi intensywny sport. Ciągłe obciążenie struktury kostno mięśniowej, wymaga właściwej regeneracji. Uwzględnienie tej potrzeby chroni przed niechcianymi kontuzjami, przedłuża karierę i optymalizuje wyniki. W Fit Krainie znajdziesz wiele ośrodków Wellness i Medical SPA, które specjalizują w tym zakresie.

ORGANIZACJA FIT WEEKENDU

Planując Fit Weekend możesz wziąć pod uwagę ośrodki typu all inclusive, które oferują zakwaterowanie, często dostęp do siłowni, sali fitness, opiekę fizjoterapeutów. Zaliczają się do nich Wellness i Medical SPA oraz kompleksy sportowo rekreacyjne takie jak OSiR w Kłodzku lub CTS w Nowej Rudzie. 

Możesz też zorganizować Fit Weekend zupełnie indywidualnie. Logując się w jednym z lokalnych hoteli, pensjonatów w wybranej okolicy, w sąsiedztwie określonej struktury.

PODSUMOWANIE

Ogromnym atutem Ziemi Kłodzkiej jest rozbudowana i zróżnicowana baza noclegowa. Nie każdy dysponuje portfelem mistrza, przez co możliwość dopasowania kosztów pobytu do własnych możliwości gwarantuje dostęp do oferty sportowo rekreacyjnej w zasadzie każdemu. 

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej i być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi możliwości uprawiania sportu, organizowania Fit weekendów,i Fit Kampów na terenie Ziemi Kłodzkiej obserwuj nas. Portal Fit Kraina jest w fazie rozbudowy. W najbliższym czasie znajdziesz tu wiele informacji, które pomogą Ci zaplanować pobyt w Fit Krainie.