NATURA

FIT KRAINA

ATRAKCJE ŚRODOWISKOWE

ODKRYWAJ

10 pasm górkich z Kotliną Kłodzką w sercu, pełnych lasów, form skalnych torfowisk, wodospadów. Wielobarwna, zmienna, rekreacyjna, pejzażowa.

PODZIWIAJ

Wieże, punkty i platformy widokowe pozwalają zaplanować odkrywanie uroków Fit Krainy i podziwianie ich z wyjątkowej perspektywy.

ZWIEDZAJ

Jaskinie Radochowska i Niedźwiedzia, bajkowe labirynty skalne Gór Stołowych w Błędnych Skałach i Szczelińcu, kopalnie złota i uranu…

PEJZAŻE

UROKI FIT KRAINY

Wynikają między innymi z jej różnobarwności, która zmienia się wraz z porami roku. Kolory na tle pasm górskich i malowniczej kotliny tworzą piękne krajobrazy. Można je podziwiać dzięki dobrze zorganizowanej sieci szlaków i punktów widokowych.

BARWNA

Piękna niezależnie od pory roku. Kwitnąca i zielona w miesiącach wiosenno-letnich, cudnie barwna jesienią i dostojnie biała w okresie zimy.

PEJZAŻOWA

Kolorowe krajobrazy natury, która budzi respekt połączony z zachwytem. Zapierające dech w piersiach widoki robią wrażenie.

magnetyczna

Pełna różnorodnych atrakcji naturalnych, ośrodków rekreacyjnych letnich i zimowych przyciaga miłośników wypoczynku aktywnego przez cały rok.

krajobrazy

ZJAWISKOWA NATURA

Zdecydowanie wyjątkowe, majestatyczne, zapierające dech w piersiach, budzące respekt połączony z zachwytem. Wieże i punkty widokowe umożliwiają oglądanie ich z wyjątkowej perspektywy.

KOTLINA KŁODZKA

Barwne serce Ziemi Kłodzkiej. Otoczona przez Góry Bardzkie, Stołowe, Bystrzyckie, Złote, Wzgórza Włodzickie, Ścinawskie i Masyw Śnieznika…

Na zdjęciu panorama Kotliny Kłodzkiej widoczna z wieży widokowej na Górze Wszystkich Świętych znajdującej się na Wzgórzach Włodzickich.

Masyw Śnieżnika

Najwyższy pasmo górskie, polskiej części Sudetów Wschodnich, ze szczytem na Śnieżniku, i nową, 34 metrową wieżą.

Obryw Skalny W Bardzie

Największy w Sudetach obryw skalny, nad którym aktualnie znajduje się naturalny punkt widokowy z panoramą na Bardo.

KRAJOBRAZY

ZBLIŻ SIĘ DO NATURY

  • pasma górskie
  • kotlina kłodzka
  • wieże widokowe
  • jaskinie
  • wodospady

ATRAKCJE NATURALNE

PERŁY NATURY

Jest ich wiele, są różnorodne, urozmaicają piękno subregionu i czynią go wyjątkowym na turystycznej mapie Polski. Przyciągają miłośników natury, tworzą niepowtarzalne wrażenia i zachęcają do powrotu.,

TORFOWISKA

Wpisane w krajobraz Fit Krainy ponad 200 kilometrów górskich tras rowerowych, niekończące się szlaki piesze, biegowe i trasy nordic walking. 

GÓRY STOŁOWE

Bajkowe formy skalne, które były tłem dla wielu produkcji filmowych. Słyną z wyjątkowych miejsc, które są celem tysięcy turystów każdego roku.

W skład Gór Stołowych wchodzą znane Błędne Skały, Szczeliniec, Narożnik, Skalne Grzyby.

BAJKOWE PASMA GÓRSKIE

Góry Stołowe ze Szczelińcem i Błednymi Skałami, Skalnymi Grzybami. Góry Złote z Trojakiem, Jaskinią Radochowską, wieżą w Jaworniku …

natura

formy skalne

Położone w Górach Stołowych fantazyjne formacje w formie skalnych grzybów, maczug, niekiedy przypominające kształtem zwierzęta i ludzi.

rekreacyjne lasy

Pełne szlaków turystycznych, zielonych ścieżek i rowerowych tras enduro, idealne do uprawiania sportu i turystyki aktywnej.

wodospady

Najpiękniejszy i najwyższy wodospad Masywu Śnieżnika położony w pobliżu Międzygórza, nad wartkim potokiem Wilczka…

NATURA Z LOTU PTAKA

WYJĄTKOWA PERSPEKTYWA

PLATFORMY

Sztuczne i naturalne wykorzystujące ukształtowanie terenu. Gwarantują wspaniałe widoki na rozległą okolicę, jak niedawno oddana do użytku platforma widokowa na Trojaku.

TARASY WIDOKOWE

Znany i często odwiedzany z panoramą na Góry Stołowe i Szczeliniec, znajduje się nad zalewem radkowskim na górze Guzowata.

TOP DESTYNACJE

PO CO DO FIT KRAINY