REKREACJA

FIT KRAINA LATEM

Fabryka Endorfin

Aktywnie i endorfinowo. Wędrówki piesze, nordic walking, “góralem” po Singieltrackach, wspinaczka na ściance, spływy przełomem Bardzkim.

Do takich należy zaliczyć miłośników kłodzkiego pstrąga  oraz jedyne w Polsce pole golfowe usytuowane na naturalnym górskim podwyższeniu.

Ośrodki jeździeckie, stawy wędkarskie, farmy zwierzęce, gospodarstwa agroturystyczne i smażalnie pstrąga dla smakoszy.

ośrodki rekreacyjne

Już wiesz, gdzie jechać… Po endorfiny do Fit Krainy

Mountain Biking

4 Lokalizacje

Spływy

2 Lokalizacje

Jazda Konna

6 Lokalizacji

Wspinaczka

6 Lokalizacji

Wedkarstwo

4 Lokalizacje

Golf

3 Lokalizacje

Parki Linowe

6 Lokalizacji

Wrotkarstwo

1 Lokalizacja

SZLAKI I TRASY

WYPOCZNEK AKTYWNY

NA SZLAKU

WĘDRÓWKI GÓRSKIE

Setki kilometrów szlaków górskich z Głównym Szlakiem Sudeckim na czele. Umożliwiają organizację niezapomnianych wędrówek górskich, a także praktykowanie joggingu i nordic walking.

NA ZIELONYCH SCIEŻKACH

LEŚNE TRAKTY

Pełne szlaków turystycznych, zielonych ścieżek idealne do uprawiania sportu, a także turystyki aktywnej z przyjaciółmi lub bliskimi. Usytuowane często pomiędzy oryginalnymi formami skalnymi tworzą wyjątkowo urokliwe szlaki piesze.

Umożliwiają one uprawianie popularnego nordic walkingu, biegania lub też na odprężający spacer w otoczeniu zieleni pełnej detoksykującego organizm tlenu.

WYJĄTKOWE PEJZAŻE

WIEŻE WIDOKOWE

Według kłodzkiego PPTK  jest ich 17 na terenie Ziemi Kłodzkiej. Zdobywanie wieży widokowych to niesamowita frajda, ponieważ usytuowane są one z reguły w wyjątkowo malowniczych miejscach.

Pozwalają odkrywać  Ziemię Kłodzką etapami i podziwiać ją z wyjątkowej perspektywy. Zdobywcom wszystkich wieży, PTTK oferuje regionalną odznakę “Wieże Widokowe Ziemi Kłodzkiej”

AKTYWNY WEEKEND W FIT KRAINIE

ENDORFINOWO

MOC WRAŻEń

WSPINACZKA

SZCZYTNIK

Naturalne ściany wspinaczkowe usytuowane są m.in. w Szczytnej oraz w Górach Stołowych. Z kolei w  Nowej Rudzie znajduje się najwyższa w Polsce sztuczna ścianka o wysokości 58,8 m.

MOUNTAIN BIKING

SINGIELTRACK GLACENSIS

Ponad 200 km górskich tras rowerowych. 28 pętli o różnym stopniu intensywności tworzy najdłuższą w Europie sieć tras enduro (MTB). Singieltrack Glacensis to jedna z topowych atrakcji subregionu.

fit kraina

SPŁYWY NYSĄ KŁODZKĄ

PRZEŁOM BARDZKI

Fascynująca przygoda na meandrycznej Nysie Kłodzkiej. 15 km endorfinowego spływu zakolami przełomu bardzkiego, nazywanego Cudem Sudetów. Niesamowite wrażenia gwarantowane.

spływy pontonowe

DLA KONESERÓW

DLA KONESERÓW

SZCZYTNA

POLE GOLFOWE

Jedyne w Polsce pole golfowe usytuowane na terenach górskich. Powszechnie dostępne stworzone z myślą o poczatkujących jak i doświadczonych miłośników tej zacnej gry.

“Golfowa Wioska” to kompleks wypoczynkowy, który znajduje się w Szczytnej tuż przy regionalnej trasie Nr 8 pomiędzy Kłodzkiem a Polanicą Zdrój.

WĘDKOWANIE

ŁOWISKA KŁODZKIE

Stawy wędkarskie dla amatorów wędkowania w zacisznych agro klimatach. Dla smakoszy i amatorów świeżej rybki do dyspozycji smażalnie lokalnego przysmaku – Pstrąga Kłodzkiego.

RUSTYKALNIE

AGRO WEEKEND

W SIODLE

JAZDA KONNA

Położone w pejzażowych zakątkach Ziemi Kłodzkiej ośrodki jeździeckie pozwalają czerpać radość z jazdy konnej, uczą jeździectwa, a także oswajania i obcowania z tymi wyjątkowymi zwierzętami. 

DLA DZIECI

FARMY ZWIERZĘCE

Atrakcja skierowana głównie do dzieci, lecz nie tylko. Uszlachetniający człowieka kontakt ze zwierzętami ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dzieci.

Karmienie zwierząt czy spacer z alpakami są niesamowitym doświadczeniem dla dzieci. Wspomnieniem, które zabiorą ze sobą z Kotliny Kłodzkiej

WĘDKOWANIE

ŁOWISKA KŁODZKIE

Stawy wędkarskie dla amatorów wędkowania w zacisznych agro klimatach. Dla smakoszy i amatorów świeżej rybki do dyspozycji smażalnie lokalnego przysmaku – Pstrąga Kłodzkiego.

FIT KRAINA

w dwóch odsłonach

  • Letnia Kraina Witalności 
  • Dolnośląska Stolica Sportów Zimowych
pexels-krivec-ales-547116_Easy-Resize.com

ZIMA W FIT KRAINIE

DOLNOSLĄSKA STOLICA SPORTÓW ZIMOWYCH

INFO POINT

SPORT

REKREACJA

WELLNESS

BAZA NOCLEGOWA

GASTRONOMIA

PROMOCJA NA PORTALU

PROMOCJA DLA FIRM

WSPÓŁPRACA PARTNERSKA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

O PORTALU

O AUTORACH

PARTNERZY

CREDITS

REGULAMIN

POLITYKA PRYWATNOŚCI